Congratulations!
Я отримав свою картку постійно проживаючого в Канаді – Permanent Resident Card! Можна вертатись тепер додому :))))  І їздити в Канаду без візи.
 
Щоб стати громадянином Канади треба прожити в ній щонайменше 730 днів протягом 5 років. Картка дійсна до Листопада 2013 року.
Bloor Str.
Вчора дав на переклад права, а сьогодні отримав. Перед тим як іти в консулат, зайшов у банк за Money Order-ом у ресепшені одразу почув українську мову. Ну тут вже одразу посмішка. «Доброго дня», - кажу. :) «Підійдіть до Ольги, вона вам допоможе»… ))) Прикольно. З Олею поспілкувались, оформила вона мені те що треба і побажала успіхів. Вона з Тернополя виявилась. Казала, щоб пройшовся по Bloor Str., там багато українських банків і контор – може знайду роботу. :) Настрій вже був чудовий, хоч і падав дощ, але я говорив рідною мовою! Потім зайшов в консульство, взяв у них газету на українській мові (!). Потім почитав, що вчора мала виступати тут Руслана і що Яценюка зняли… ))) Посміявся.
 
Сьогодні забрав переклад . Не дивлячись на похмурну погоду – було дуже тепло. А я в зимовій куртці… Ну нічого. Пройшовся по пресловутій Блур стріт. Не дуже сподобалась. І трясе час від часу – неглибоко метро проходить. В загальному – район для українців і росіян. Не для того я приїхав в Канаду, щоб не навчитися англійської мови, - подумав я і лишився бажання шукати в цій місцевості роботу. А взагалі слов’янських фамілій тут неміряно. Більшість займаються ріелторством, адвокати, зубні лікарі, консультанти чого вам треба і перукарі.
 
Зробив декілька фото. Плити на стовпах – фотоелементи з сонячними батареями. Ще подобаються мені їхні магазинчики з фруктами, де можна купити в любу пору року хоч що – клубніку, яфини, малину… І вони не заморожені, а такі, ніби тільки-що з грядки. І магазинчики з квітами – те саме.
 
На одній з лавок сидів старий і грав на гітарі (заробляв). Тут напевно важко так заробляти. І не тому, що люди не кидають, а тому що тут мало хто ходить з готівкою. І кинув би щось, а нема… Так от, дуже мені його гра на гітарі сподобалась. Такий чистий звук, кожен дотик його пальців до струн… - це щось, мурашки по шкірі. Дуже мені подобається гітара, а в його руках був справжній інструмент і звучав неймовірно…
 
Так от, я пройшовся по Блур стріт не просто так – шукав книжковий магазин щоб купити книжку з правилами дорожнього руху (The Official MTO Driver’s Handbook) і таки купив. Тепер вчу правила. Зовсім не складно. Лиш треба запам’ятати штрафи. За непристібнутого пасажира – 500 баксів і 2 бали «в уме». За те що не зупинились на вимогу поліцая – до 25 тис. баксів штраф, можлива тюрма, або і те і інше. Ще цікаво, що при зупинці на вимогу поліцейського вам необхідно залишатися в машині і не виходити. Виходити тільки за вимоги того ж поліцая.
 
А ще попереджають (ну це вже з інших джерел), що заборонено залишати дома дитину на самоті молодше 12 років! Уявляєте? Це ще нічого. Вот не можна дитину бити, коли виховуєте. От оре вона в супермаркеті, а ви не можете своє чадо по гузиці шльопнути, бо фізичні покарання є проти закону і у вас можуть виникнути серйозні проблеми з організацією, яка займається захистом прав дітей - Children’s Aid Society. Більше того, дитина може нажалітися на вас і навіть подати в суд, - здогадайтеся на чиїй стороні буде суд? Навіть в школах вчителів попереджають, щоб вони не навантажували дітей НІЧИМ, бо буде біда, якщо пожаліються дома, що їх «прегружають»… Моя думка – це занадто.
 
В метро розповсюджуються безкоштовні газети. Найпопулярніша з однойменною назвою «Метро». Беру її тепер кожного разу і читаю – піднімаю рівень англійської. Не треба думати, що світова криза не зачепила Канаду взагалі. Зачепила. Просто в вона не відчутна канадцям взагалі, хіба ціни на бензин скачуть в межах 10 центів, але це аж ніяк не пов’язано з кризою. А от продаж дорогих і багато літрових (та й взагалі) автомобілів суттєво впав. І наш прем’єр-міністр обіцяє підняти канадський автопром на щабель вище. А сьогодні - поїхав до Білого дому радити Штатам, як їм вийти з тієї кризи в яку вони вляпались. До речі, теж хибна думка вважати, що США вже забули про кризу – вона в них тільки почалася і весь сир-бор із-за кредитів на житло. В попі загрузли всі… Ну про те вже багато написано – тому не буду повторятись. Думаю, що розберуться, а наш прем’єр-міністр їм допоможе. )))) Ще дуже стурбовані станом африканських дітей, тигрів в зоопарку і чим займаються їх діти. Трагедія сталась на днях – дітвак награвшись в якусь гру на Xbox написав записку і викинувся з вікна. От і батьки дають інтерв’ю… А влада Онтаріо видає постанову, в зв’язку з частими випадками випаду дітей з вікна поставити на вікна локери, щоб вікно не відкривалося більше як на 2-4 дюйми. Нам вже встигли в середу поставити. Я рахую, що теж маразм. Захоче вискочити – є ж балкон, все одно вискочить тим більше, якщо цим хоче щось довести.

Так що так, я починаю цікавитись їх життям, політикою і економікою. До речі, при отриманні громадянства, треба буде здавати тест! Де будуть прості питання стосовно державності країни, громадянином якої ти хочеш стати. Так що знати хоча б хто керує країною – треба.
Ще дуже скучно тут. Особливо коли лишаюсь дома сам. Голову свердлять всякі думки і спогади про рідну землю, друзів і родину.

Лади, нити не буду. Тут фото – налітай!
Evening movie
Влаштовую собі ввечері «Катрусин кінозал» - дивлюсь фільми. Позавчора подивився «Воллі». Давно збирався подивитись, нарешті глянув – хороший мульт. Сподобався. Але то позавчора, а сьогодні!..
Сьогодні подивився «Мадагаскар 2» - супер! Дуже рідко, коли друга частина така ж класна, як і перша. Пінгвіни як завжди – безподібні! Коротше – рекомендую. :)
 
Ну і звичайно, саунтреки тут же скачав. Довго шукав повний переклад, але, як я зрозумів, Серега переспівав тільки декілька слів бегемота Модо-Модо.
Це повна англійська версія:
Це переклад:
І ще два саундтрека:

Похолодало

Ходив сьогодні в Генеральне консульство України. І обламався. По-перше, я пізно вийшов і щоб встигнути дати права на переклад треба було щоб банк швидко мені видав Money Order або сертифікований чек на 40 канадських доларів – рівно стільки наші «деруть» в консульстві за переклад. Ну нічого, без цього папірця мені не отримати повноцінних прав на водіння. А переклад водійських прав є підтвердження стажу водія.

Задум був такий, що я йду в найближче відділення що знаходиться біля консулату, оформляю манейордер чи чек і біжу в консульство. І от підхожу до філії банку і читаю вибачення… Вони сьогодні зачинені - Remembrance Day (день пам’яті загиблих у війнах. У яких? – Поняття не маю. Але всі чесно ходять з прикріпленими на одязі червоними квіточками). Блін, знову не повезло. Я біжу далі, до найближчого відділення, приблизно за 2 км, розумію, що то не відділення, а просто банкомат. Розумі, що вже нікуди не встигаю, повертаюсь назад… Піду післязавтра.

Внаслідок подорожі – звернув увагу, як за своїми домашніми улюбленцями канадці чесно прибирають… От наробила така здорова собачка прямо на стежці, хазяїн чесно бере куль очок і все збирає… Вот так вот. У багатьох напевно відпадає бажання тримати тут собаку. Хоча тут є навіть спеціальна професія – людина, що вигулює собак. З іншої сторони, якщо є двір, то чому б і не тримати собаку у дворі?

У автобусах є кондиціонер. І здається навіть клімат-контроль. Більше того, час від часу (можливо раз на маршруті, а можливо це залежить від водія) автобус просто продувається свіжим повітрям. Прикольно так…

Починаю більш-менш орієнтуватися вже в автобусах і метро – просто треба орієнтуватися по сторонам світу, де ти знаходишся і тоді все стає на свої місця.

А ще сьогодні дико болить голова. Не знаю чому, мабуть буде щось завтра падати. Похолодало

Черговий опус...
В суботу ходили на озеро Онтаріо! Не дивлячись на дощову погоду, на те, що ми змокли і замерзли, залишились задоволені. Подивитесь фото – самі все зрозумієте. Думаю, і коментувати нічого не потрібно.
 
Лиш декілька слів про те, що українцю знову було незвично. На першій фотці – то ящики, з газетами. Кидаєш вартість газети і витягуєш. Є і безкоштовні газети. Такі ящики стоять на половині, якщо не на більшості зупинок.
 
Я не знаю чи канадці насправді такі патріотичні, але куди не поїдеш – всюди розвішані прапори Канади. Навіть дуже часто зустрічаєш машину, у якої на антені причіплений канадський прапор, я вже не кажу, про приватні будинки. Діти в школі перед початком уроків співають гімн.
 
Бібліотеки, театри – тут це є і живе, і працює, і звичне діло. Про бібліотеки я вже писав. Ще один цікавий факт – у бібліотеці при реєстрації дають пластикову картку (ага, теж). На вихідних був свідком, як Золтан через Інтернет за декілька секунд продовжив термін утримання книжки ще на 2 тижні… У книжкових магазинах, кажуть, книжки можна читати. Взагалі, книжкові магазини відрізняються від бібліотек тільки тим, що в них можна купити книжку. А книжки можна повертати в іншу бібліотеку. Взяв в одній, а повернув в іншу. І ніхто не відмічає як у нас… Все комп’ютеризовано – напевно на книжки ліплять якісь чіпи. В театри і кінотеатри квиток ~28-30CAD. Друзі ходили на «Гамлета» в амфітеатр, кажуть – шикарно…
 
Діти. Тут піклуються не тільки про літніх людей і інвалідів (до речі, як виявилось, коли до автобуса хоче заїхати інвалідний візок, чи просто зайти літня людина, якій важко піднімати ноги, то подій опускає автобус – ага, як на подушках…) але і про дітей і про їх батьків. У більшості магазинів, бібліотек, спортзалах і взагалі у більшості публічних місцях – є кімната/куток, де ви можете залишити дитину. За нею дивляться, вона грається, поки ви займаєтеся своїми справами… Декретний період, якщо я не помиляюсь – рік. Далі дитсадки, а у великих компаніях – знову ж таки спеціальні класи, де за дитиною дивляться. Тобто роблять все, щоб ви по-скоріше повернулися на роботу. Декретні виплати – половина заробітної плати і не знімають податки. Але це ще не підтверджена інфа. )))Так що дітей тут зсамого малечку привчають до самостійності, маю на увазі. Що батьків від дітей вже розлучають з року, а може і раніше. І вони бачать батьків тільки після роботи… Тому більшість українців викликають своїх батьків на допомогу з дітьми. :)
 
Машини. Машин тут зрозуміло, що неміряно. Найбільш дешеві – американські. Золтан каже, що вони тут як у нас жигулі. Частіше ламаються, але й ремонт дешевший і запчастини. Дорожчі – японські. Їх тут теж дуже багато. Вони надійніші. Менше, але теж досить є, машин з Європи: мерси, бехи, фольксвагени і т.д. Б.у. машинку можна купити і за 1,5-2 тис. канадських доларів. Тут поширено купувати дешеву б/у машину на зиму, щоб не жаль було розбити, вдарити, чи просто їздити по посипаним сіллю дорогам. Кажуть, тут солі не жаліють… ))) Скоро зима, так що подивимось, як вони прибирають сніг…
 
Ще приємно вразило, коли були на озері, як більшість дерев, акурат так стовбур огорнений сіткою. Напевно від зайців, чи щоб просто не замерзли? Не знаю, але доглядають… Шпаківниці бачили? Їх теж неміряно. А як ми близько підходили до лебедів, до чайок… Нікого не бояться… )))
 
А, ще згадав, чого не вистачає дуже в супермаркетах наших – тут у супермаркеті є одна «швидка» каса, для тих у кого до 8-10 речей, щоб вони не чекали в чергах з тими хто скуповується на тиждень чи місяць…
 









Лади, досить. Пора ділом зайнятись.
 
Актуальна хороша пісенька
Преміннички...
Мої племіннички. Шо їх люблю!..


Пісеньки, які слухаю останнім часом і які подобаються мені








Вчорашнє...
Вчора ходив у мол за продуктами. Така чудова погода була… Зробив декілька фото. Знову білки, малий шкільний автобус (зверніть увагу на водія і на ті палки і знаки, про які я розповідав).
 





 
В загальному – все нормально, готуюсь до другої співбесіди, набираюсь практики програмування в дотНЕТі. А не в загальному – стає «гребсти». Скучно так деколи стає, що жах. Скоріше б піти на роботу… Вчора не міг дочекатися, коли хтось з друзів прийде вже з роботи, щоб поспілкуватися. Мені з ними дуже повезло. По-друге, мені не прийшлося шукати готель і платити, як мінімум 100 за добу, мені не прийшлося шукати житло, за яке треба платити чималі гроші, та й те отримати тільки маючи рекомендацію – а де б я її взяв? Та й усе що я знаю – то практично вони мене навчили… Без них я б напевно просто загубився… Ну і головне «по-перше», це те, що є з ким поспілкуватися, з ким порадитися, чи просто разом побути. Я можу собі позволити винайняти житло на декілька місяців, але я б напевно здурів, якби сам жив. Це точно. Так що я їм дуже вдячний. Дуже. Сподіваюсь, що буде такий час, коли я їм зможу віддячити.

На рахунок покупок. Я вже писав, що є все. Недавно купив молоко, а коли вибирав, то звернув увагу на здорові мішки у молочному відділі – подумав, що то сухе заморожене молоко. А ннєт, виявилось, що то звичайне молоко, але заморожене. Продається в мішках поліетиленових, в кульку-мішку – 4 пакети по 1 літру. Прикольно. Чим більше береш – тим дешевше. Тут взагалі все люблять заморожувати. Коротше, щоб було мінімум рухів при приготуванні їжі. Оце по мені. :) А ще тут практично є всі овочі і фрукти. Просто в залежності від сезону – коливається на них ціна. Я хотів купити кукурудзу щоб зварити – ціна «кусається», не сезон. А ще Фрукти декотрі люблять чимось покривати. Віск якийсь чи що? Щоб довше зберігались і мали вигляд. Тому требі перед вживанням обов’язково помити під теплою водою.

Вчора був четвер і знову пришли каталоги із купою всяких речей по знижкам і спеціальним цінам. Від меблів, техніки до продуктів. А взагалі, вже всі магазини готуються до Різдва. І вже почався сезон знижок різдвяних.  
 
Також зайнятий пошуком програми для ведення домашньої бухгалтерії. Програм не так вже і багато і всі вони, як мені здалося, для ведення приватного бізнесу. А ще тут прикольна система плати за чеками. От що-що, а це точно незвично для українця. :)))) Чек тут не так як у нас – захищена від підробки всіма можливими методами, а простий папірець. Його навіть можна надрукувати на принтері. Головне вказати свій рахунок, на рахунок кого переказати кошти, суму і підпис. І все. Правда оплату по такому чеку роблять тільки після того, як перевірять ваш рахунок і підпис. Взагалі чеків є декілька типів. Є банківські чеки, це типу вже строгіший папірець, якому можна більше вірити, бо запорукою оплати вже стає банк. Ну і т.д. Ще стільки багато цікавого і невідомого…
 
Тут всі фото з учора.
Перші дні в Канаді. Перший досвід.

Що вдалося зробити.

Ще в аеропорту заповнилися форми для отримання картки постійно-проживаючого в Канаді (Permanent Resident Card, здається так).

Через день чи два знайшов найближчий державний сервісний центр (чи соціальна служба, я так і не зрозумів що то таке…, http://www.servicecanada.gc.ca) і зареєструвався там для отримання Social Insurance Number (SIN), а точніше – отримав його там. Правда тільки на папері, а пластикову картку з номером пообіцяли надіслати протягом двох тижнів. Це номер соціального страхування, як в нас ідентифікаційний. Без нього нікуди. Оскільки за цим номером підприємство платить за вас податки і ви сплачуєте їх. Тобто без номеру офіційної роботи можна не шукати. :)

Одразу вийшовши з цієї служби через два будинки – банк в якому відкрив рахунок. Взагалі в Канаді біля десятка найбільш відомих банків і їх вистачає. Банк я довго не вибирав – друзі написали список найпопулярніших банків, я глипнув, запитав в якому банку у них рахунок і відкрив у тому банку. В принципі, я відкрив тільки дебетовий рахунок, тому можу ще вибирати інші банки для інших рахунків. Та й в взагалі, можна відкрити рахунки хоч у всіх 10 банках, головне, щоб вам подобалися умови. Почитавши статтю http://bin.com.ua/templates/analitic_article.shtml?id=40519 стає зрозуміло, що варто шукати найвигідніші умови для кожного рахунку в різних банках, оскільки всі рахунки тримати в одному банку – не вигідно, банк, як люба комерційна структура, має ж на чомусь заробляти. Ви спитаєте які рахунки ще є? Я вже здається писав: дебетовий – самий простий, на якому просто зберігаються гроші (на нього дають картку, якою можна розраховуватися будь-де); кредитний, або як тут модно називати VISA – це рахунок, на якому невеликі гроші і ви постійно залазите по ньому в борги кредитні від банку. Навіщо? Все дуже просто – щоб будувати собі кредитну історію імідж, рекомендацію, репутацію. Купляючи щось, ви постійно зичите у банка гроші, але раз у місяць чи навіть двічі, ви гарно перекидуєте гроші з дебетового рахунку на кредитний і гасите кредит (більшість це робить через Інтернет, тут, як я вже писав, все роблять через Інтернет). І вуаля – ви чесна людина, якій можна довіряти, якій можна дати серйозну річ в кредит по гарному відсотку і на довший термін, чим краща у вас репутація. От всі знають, що вся Америка живе в кредит, тільки ніхто собі цього не уявляє. Точніше уявляє, тільки не правильно. А точніше не уявляють українці, бо в нас зовсім інші кредити… Так от, як вияснилось – жити в кредит – просто вигідно. І кредит беруть не просто тому що нема грошей і зичать до зарплати, а тому, що так можна заощадити. Тобто береш в кредит, повертаєш його і будуєш собі репутацію, а коли тобі справді потрібен кредит на щось вагоме, будинок наприклад, чи нову машину (б/у машини тут не дорогі зовсім, тому їх можна купити як щось таке, на якому знову ж таки можна заробити репутацію) то тобі кредит дають по дуже вигідним відсоткам і термінам. А як кажуть розумні люди: зекономлені гроші – зароблені гроші.

Далі, є Save рахунки. На скілки я зрозумів, це такі як наші депозити. Є ще спеціальні іпотечні рахунки (це кредитний рахунок на житло), пенсійні рахунки (державна пенсія і самі можете відкрити собі такий, куди будете собі на старість років відкладати гроші), страхові рахунки (рахунок страхування здоров’я, наприклад), інвестиційні рахунки (що то таке, я ще сам не рублю, можливо ви маєте акції тієї фірми, в якій працюєте наприклад і ви можете вкладати в свою ж фірму(а може і в іншу) свої кошти, але це на свій страх ризик, оскільки фірма може збанкротувати і втратите гроші, а може і навпаки, фірма заробить гроші і ви отримаєте прибуток з ваших інвестицій). Ну це я так розумію собі це. А як воно насправді – побачим.

На чому мене понесло? А на банку. Значить відкрив я тільки дебетовий рахунок – фактично гаманець. Кредитний рахунок мені ще ніхто не дасть, оскільки моя репутація по приїздк = 0. :) Прикольно, правда? Як якась ролева гра. Щоб отримати кредитний рахуном з лімітом хоча б в 500 баксів, треба заробити репутацію. Як це зробити? Треба знайти і влаштуватися на роботу. Тоді в тебе є доказ, що в тебе є джерело прибутків і зможеш гасити свій кредит. Виписка з дебетового рахунку, навіть того ж самого банку – не катить. Чому? Тому що ви можете покласти гроші на рахунок, зробити виписку, а на наступний день – зняти гроші і кудись їх, вибачте, просрати. Тобто наявність грошей на дебетовому рахунку – зовсім не причина вам довіряти і відкривати кредитний рахунок.

Знову понесло.

Далі я почав шукати роботу. Насправді роботи тут неміряно. Але і вимоги такі… Кортше роботу хоч якусь – найти не важко, головне бажання. Але ж я стільки чекав документів з посольства і взагалі переїзду до Канади не для того, щоб хоч кимось працювати, правильно? Тому сів за резюме. Резюме склав досить швидко, оскілки воно в мене вже було, треба було лише дописати останнє місце роботи, вказати нову адресу і забрати конфіденційну інформацію. Тут у вас е мають права вимагати ніякої зайвої інформації про вас. Тільки те, що самі хочете говорити. Навіть день народження вважається конфіденційною інформацією. Тому в резюме ви вказуєте лише де працювали, де вчились і ваші навички і все. Це фактично реклама вас. Далі треба було підготувати Cover letter, що то таке я сам не знав. Бізнес Інгліш… :) Коротше, це лист в якому пишете, що вас зацікавила пропозиція фірми на рахунок роботи, який ви класний спеціаліст і хочете працювати в тій чудовій фірмі, прикріплене до листа резюме описує всі ваші навички і в кінці, що ви чекаєте відповіді. Вуаля.

Склав я цього листа і почав спамити. Пришла тільки одна відповідь, чи підходить мені у вівторок пройти співбесіду. Написав відповідь, що підходить. Відписали вже вказавши адресу і запросили на інтерв’ю. Оце я вчора і ходив на нього. По дорозі двічі лоханувся з транспортом. Перший раз виходичи з автобуса – поросив трансфер. Дядько відповів, що «де ти був коли заходив в автобус?». Я відповів «Ок», але настрій вже був зіпсований. Трансфери треба брати одразу як заходиш в автобус. Ну нічого, все одно пересадка була на станції метро, де я зайшов в автобус який треба не сплативши нічого. Дорога назад – другий облом: захожу, прошу трансфер, секунди мовчанки, дивимось один на одного і нарешті каже: а платити будем? Бліііііін… знову облом. Кинув тоукен, що був у руці, отримав трансфер, вибачився. У відповідь – та все нормально, буває… Ладно, подумалось, це все від хвилювання.

Про саму співбесіду. Прийшов я вчасно, але ипен так, що часу на нервування вже не було. :) Захожу у приймальні нікого немає. Я в перший же офіс, кажу хто я і що на інтерв’ю прийшов, там якийсь компутерщик був. Каже, що окей, присядьте, я зара покличу кого треба. Пришов дядько бородатий, схожий на тих, що показують в обід по Діскавері ченел, що тримає фірму по побудові хотродів. Я одразу визначив, що то їх босс. Запросив він мене у їхній мітінгрум. Попросив присісти за стіл. Огланув я обстановку: одна стіна – величезна дошка, на якій маркером малюють всякі схеми, розробляють концепції. Друга стіна – екран для проектору. Познайомились і він почав розповідати про свою контору. Взагалі так починаються практично всі інтерв’ю, менеджери розповідають про свою фірму і рекламують її. Можуть запитати і вас про те, чи ти був на їх сайті, чи знаєш щось про них. Тут великий плюс, якщо блиснути знаннями і щось розказати, похвалити… Далі вчасно зайшов другий. Теж познайомилися. У кожного в руках моє резюме. До речі, вважається гарним тоном прийти з роздрукованим своїм резюме – можуть попросити і якщо у вас не буде його, можуть сказати: we recall you... )))  Той другий, що прийшов, виявився програмістом і якому шукають заміну. Він і завівся, показав один із проектів їх контори, над яким він і працює, і над яким в принципі мені би мало бути цікаво працювати. Розповів, показав, запитав що я знаю, чого не знаю. В загальному говорили тільки вони, а лиш махав головою, казав, що так, угу, ноу проблем… ))) Потім програмер пішов, я залишився з босом. Розпитав про попердні роботи і запитав чи я не проти пройти ще одне інтерв’ю де вони додуть якесь завдання і яке я маю зробити показавши тим самим, що я вмію.

І все. Сказали, що напишуть листа, або передзвонять. Коли? – Не сказали нич. Я в принципі задоволений.  За моєї непевності, Золтан каже, що це я навіть дуже добре пройшов інтерв’ю і треба випити 50 грам, що ми успішно і зробили ввечері. :)

Ще один великий нюанс, треба мати рекомендації від попереднього місця роботи. Знову рейтинг. Він тут потрібен всюди. У мене не попросили,, але то тільки справа часу. Треба буде писати собі самому рекомендацію. І попросити, щоб хтось відіслав її з своєї пошти. Ага, і так можна. Бюрократії тут до речі ніякої. Але рейтинги… Треба просто звикнути. До речі, рекомендацію потрібно мати навіть, якщо хочеш зняти квартиру. Да-да… Треба щоб хтось написав, що ти добросовісно платив рентну платню, не буянив і просто гарна людина. ) А якщо тільки приїхав? – тим важче, але житло найти можна. Тим більше, що до білих тут відносяться лояльніше. Але при пошуку квартири чи житла, не забувайте, що пускають тільки з першого числа місяця. В середині місяця – ніхто вас не пустить. Можна звичайно найти, але дуже довго і те пустить тільки через декілька днів. Справа в тому, що перед поселенням у житло, його підготовлюють для нових жильців – всі кімнати дезінфікують, білять по новій, підремонтовують сантехніку, вікна, двері і т.н. Якщо у вас немає рекомендацій з попереднього житла, вас скоріше за все попросять заплатити мінінму рентної плати за 6 місяців вперед. От так от. А якщо є, то тільки за два, за перший місяць і останній договору. Договори тут, в більшості випадків, підписуються на рік. Це стосується як і роботи так і винайму житла. Тому договір оренди підписуєте на рік. Звичайно, що можете зїхати і раніше, але тоді втрачаєте гроші, що платили за останній місяць + не завди вам погодяться написати в такому випадку рекомендацію. Забув сказати, що при прийомі на роботу, перед тим як підписати контракт з роботодавцем, проходите випробовувальний термін. Він може сягати трьох місяців. Зарплату отримуєте повну, але якщо ви не влаштовуєте чимось, можуть «попросити»… Бо після підписання договору, це вже не проканає… Тому і договори підписуються тільки на рік, а далі їх або пролонговують або просто розривають.

Податки із зарплати сплачує фірма як у нас. Податки тільки два, на скільки мені роповіли. Знову ж таки загальнодержавний і провінційний. А там собі вже держава ділить все по фондам. Не те що в нас… Роботодавець має заплатити податки по 4 фондам і в податкову за себе, а потім ще за кожного робітника. Але я ще не спец в податках підприємства, але переконаний, що тут простіше. Здається суть така: всі платять податки рівноцінно, в кінці року здають декларацію, де вказують які всі «бідні» і в яких пільгах потребують, держава рахує скільки треба повернути вам грошей і, увага… повертає грошима ваші пільги! Вот так вот. Це те про що в Україні тільки говрять, але ніколи не буде. )))

Поки не забув, вчора бачив спеціальний автомобіль для інвалідів. Вияснилось, що ці автомобілі перевозять інвалідів, куди ті попросять, замовити можна по телефону. Скільки коштує і чи взагалі це щось їм коштує – не знаю. Взагалі до інвалідів і до старого покоління тут ставляться дуже гуманно і поважно. В кожному підїзді є спеціана доріжка для коляски, на кожному переході – плавний спуск, метро і так далі… Коротше немає місця де б не проїхала коляска. Половину колясок,, що я бачив з електроприводом. На переходах біля шкіл стоять спеціальні люди з табличкою «стоп» цілий день, які зупиняють машини, якщо ідуть перехожі. І це при тому, що є світлофор, на якому можна викликати зелене світло натиснувши кнопку. Ось так от.

Ще бачив шкільний автобус. Прикольні такі, як у фільмах – жовті з чорними  полосками по кузову. Коли зупиняється на зупинці, спереду автобуса акурат так витягується планка така дерев’яна, щоб діти не переходили дорогу спереду автобуса, а з лівої сторони, як жабри відкривається знак «СТОП». І всі машини, що ззаду зупиняються і не мають права обігнати чи об’їхати автобус, поки діти не вийдкть, перейдуть дорогу і автобус тронеться з місця. Цікаво, правда?

Тут ще багато цікавого, наприклад вікна не такі як у нас, відкриваються або в бік, або вверх, як у мультиках… ))) Мені, наприклад, наші більше подобаються. :) Бібліотек тут купа, причому безкоштовних. Записуєшся і береш книжку на тиждень чи на два додому, чи не книжку а ДВД. В бібліотеці є також безкоштовний Інтернет. А ви коли були останній раз в бібліотеці? Скоро українці взагалі забудуть, що таке бібліотека. А тут їх просто неміряно. Церков також багато самих різних конфесій. Каже Золтан, що недалеко є спортзал. Треба буде піти, глянути. Моли – це супермаркети, але такі великі,  як наших декілька. Папір стандарту Letter, а не A4. Тому навіть фалик не дуже підходить… )))

Цікавого і незвичного багато. Але, знову ж таки, швидко до всього звикаєш і перестаєш звертати увагу.

Лади, буду закінчувати, бо вже і так мене понесло. Треба менше писати, бо забагато часу цьому приділяю, а попереду ще стільки справ…

Пишіть, не забувайте, я за вами дуже скучаю!   

Записів: 1613 Коментарів: 2322 Фотоальбомів: 2322 Журнал існує з 15 грудня 2004 р.